USD/TRY analizi

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içi ve ABD’de nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Küresel bazda Dolar’a olan taleple TL üzerindeki satış baskıları devam etmesi sonucu 6,95’e kadar yükselmesinden sonra kalıcılık sağlayamayarak gerilediği takip edildi. (AHL Yatırım)

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içi ve ABD’de nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Küresel bazda Dolar’a olan taleple TL üzerindeki satış baskıları devam etmesi sonucu 6,95’e kadar yükselmesinden sonra kalıcılık sağlayamayarak gerilediği takip edildi. Küresel piyasalarda korona virüsün yıkıcı etkileri devam ederken hafta sonunda açıklanan son veriler ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün, Türkiye’deki toplam vakanın 86 bin 306, can kaybının ise 2 bin 17’ye yükseldiğini açıkladı.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 6,92 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,94, 6,97 ve 7,00 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 6,90, 6,87 ve 6,85 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma