Ham petrol analizi

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Çin ekonomisinde gözlenen gerileme, talebe karşı bir dizi olumsuz öngörü ve fiziki piyasadaki sert fiyat düşüşünün daha önce görülmemiş miktardaki üretim kısıntısına ağır basmasının ardından Ham Petrol’ün aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.(AHL Yatırım)

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Çin ekonomisinde gözlenen gerileme, talebe karşı bir dizi olumsuz öngörü ve fiziki piyasadaki sert fiyat düşüşünün daha önce görülmemiş miktardaki üretim kısıntısına ağır basmasının ardından Ham Petrol’ün aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

 

Teknik olarak incelediğimizde, Ham Petrolün 18,30 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 18,70 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece gelebilecek satışlar ile Ham Petrol’deki aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 17,80, 17,30 ve 16,80 takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 18,70, 18,20 ve 17,60 direnç seviyeleri takip edilebilir.

 

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma