GBP/USD analizi

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Birleşik Krallık ve ABD’de nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, gün içerisinde küresel piyasalarda salgının derin etkileri ve ABD ekonomisinin açılması planıyla Dolar’ın önemli para birimleri karşısındaki değer kaybını sürdürdüğü izlendi.(AHL Yatırım)

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Birleşik Krallık ve ABD’de nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, gün içerisinde küresel piyasalarda salgının derin etkileri ve ABD ekonomisinin açılması planıyla Dolar’ın önemli para birimleri karşısındaki değer kaybını sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, GBP/USD paritesinin 1,2490 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,2430 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile paritedeki yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 1,2550, 1,2620 ve 1,2680 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile paritedeki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 1,2430, 1,2380 ve 1,2320 destek seviyeleri takip edilmelidir

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma